10 Principles of Psychology You Can Use to Improve Your قرص للوکساید 5 برای چیست

اطلاعات قرص کلردیازپوکسایدchlordiazepoxide

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب‌گاه برای گروه سبز و سالم محفوظ می باشد. همهٔ نوشته‌ها تحت مجوز Creative Commons Attribution/Share-Alike در دسترس است؛ برای جزئیات بیشتر شرایط استفاده را بخوانید. کلیه حقوق برای سایت پزشکی نبض ما محفوظ است و باز نشر مطالب فقط با ذکر نام و آدرس nabzema.com مجاز است.

در صورت مصرف بیش از حد کلردیازپوکساید فورا با اورژانس تماس بگیرید. مصرف این دارو ممکن است روی نتیجه برخی آزمایش ها اثر منفی بگذارد، قبل از آزمایش به مسئول آزمایشگاه اطلاع دهید. همانند سایر بنزودیازپین ها ، از کلردیازپوکساید به دلیل این که این دارو دارای خواص فراموشی ، ضدتشنج ، ضد اضطراب ، آرام بخش و آرامش بخش است ، به طور عمده برای درمان مشکلات مرتبط با اضطراب استفاده می شود.

ژینکوماستی در مردان ، کاهش تعداد اسپرم و کاهش حرکت اسپرم در انسان و خرگوش گزارش شده است. در دوزهای معمول و توصیه شده و برای کوتاه مدت عوارض جانبی مهمی ندارد. شواهد کافی برای هدایت درمان سکسکه مداوم و مقاوم به درمان با مداخلات دارویی یا غیردارویی وجود ندارد.

در صورت عدم وجود گزینه دیگر ، توصیه می شود که دوزهای روزانه بین 5 تا 10 میلی گرم باشد. قرص کلردیازپوکساید سبب مشکلات بینایی، خواب آلودگی و سرگیجه می گردد. بنابراین بهتر است در حین مصرف این دارو از کارهای دقیق چون رانندگی پرهیز شود.

در نتیجه پس از درمان طولانی‌مدت، باید از قطع ناگهانی مصرف دارو اجتناب کنیم و به‌صورت تدریجی دوز دارو را کاهش دهیم. به‌دلیل متفاوت بودن واکنش‌های کودکان به داروهای مؤثر بر سیستم اعصاب مرکزی (CNS-acting drugs)، درمان کودکان باید با پایین‌ترین دوز شروع شود و در صورت نیاز، دوز دارو افزایش پیدا کند (به دوز و نحوهٔ مصرف دارو مراجعه کنید). از آنجا که درمورد استفاده از قرص کلردیازپوکساید در کودکان زیر ۶ سال، تجربیات بالینی اندکی وجود دارد، استفاده از این دارو در این گروه سنی توصیه نمی‌شود. کودکان پرخاشگر تهاجمی باید از نظر واکنش‌های پارادوکسیک به کلردیازپوکساید، تحت مراقبت و نظارت قرار بگیرند (به موارد احتیاطی مراجعه کنید).

تمام داروهای این دسته به علت ساختار آنان، بسیار اعتیاد آور هستند و مصرف خودسرانه و خارج از تجویز پزشک می‌تواند وابستگی ایجاد کند. همچنین عوارض ناشی از ترک ناگهانی کلرودیازپوکساید نیز بسیار خطرناک است. پس لازم است که مصرف کردن و نکردن آن و همچنین دوز مصرفی کاملا تحت نظر پزشک و روانپزشک باشد. در صورتی که شما از این دارو استفاده می‌کنید یا می‌خواهید اطلاعاتی درباره آن داشته باشید تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

کلردیازپوکساید برای کاهش علایم ترک اعتیاد به الکل مورد استفاده قرار می‌گیرد. وقتی شما به الکل اعتیاد دارید، بدن شما عادت می‌کند تا مقدار زیادی الکل مصرف کند. رایج‌ترین دارو که برای ترک اعتیاد به الکل مورد استفاده قرار می‌گیرد قرص کلردیازپوکساید می‌باشد. این دارو همچنین برای درمان اضطراب و افسردگی مورد استفاده قرار می‌گیرد. داروهایی مثل ضد بارداری‌های خوراکی، برخی آنتی بیوتیک ها، برخی ضدافسردگی‌ها مثل فلوکستین، سرترالین و غیره و همچنین ترکیبات ضد قارچ می‌توانند باعث تجمع این داروها در بدن و در نتیجه تشدید عوارض جانبی آنها شوند. از طرف دیگر داروهایی مثل ریفامپین، کاربامازپین و فنی توئین باعث کاهش اثر این داروها می‌شوند.

در نوع شدید استرس از دوز ۲۰ میلی گرمی در سه وعده استفاده می شود. در صورت استفاده بیش از اندازه به این دارو علائم وابستگی آن آشکار خواهد شد. ضمن اینکه قطع دارو در بروز چنین عاداتی شما را با مشکل مواجه می کند. کلردیازپوکساید Chlordiazepoxide دارویی است که برای کاهش فشارهای روحی و همچنین برای ترک الکل تجویز می شود. قرص Chlordiazepoxide در دو دوز 5 و 10 میلی گرم در داروخانه های کشور موجود است.

image

هر صد و بیست ثانیه یکبار ساعت را چک کردم و بعد از چهار دقیقه رفتم بیرون و عذاب الیم برانداز شدن را تمام کردم. غرض اینکه نمیدونم چه غلطی دارم میکنم، اعتماد به نفسم مضمحل شده است و سرگردان ول میچرخم. و برای تک تک قرص کلردیازپوکساید برای معده این به اصطلاح داروهای ترک تست هم وجود دارد و شما برای منفی شدن آن به وقت وزمان